Sağlıklı bir saç ekimi operasyonu için öncelikle detaylı analiz ve uzman doktor muayenesi gereklidir. Hastanın aklındaki tüm sorulara cevap bulması ve her açıdan tatmin edici cevaplar alması önemlidir.

Muayene esnasında saç analizi ile hastamızın saç sağlığını, saç teli kalınlığını ve saç teli yapısını inceliyoruz. Saç dökülme oranını ölçüyor ve hastamıza saç ekimi operasyonu için ne kadar grefte ihtiyaç olduğunu matematiksel olarak hesaplayarak söylüyoruz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; genetik, metabolik ve yapısal nedenlere, saç dökülmesinin kısmi veya tam kellik ile sonuçlandığı kişilerde, saç kaybı olan bölgelere kafanın saçlı bölgesindeki ense ve kulak üzeri bölümünden saç derisini kesmeden sadece lokal anestezi altında, saç köklerinin 0,7 mm özel iğne uçları ile saçların tek tek alınarak kalıcı saç nakli yapılması işlemidir. Ameliyathanede, doktor ve uzman personel tarafından tam steril ortamda yapılası, sık ekim yapılabilmesi için çok ince kanal açıcılar kullanılması bu işlemin sağlığı açısından bir zorunluluktur.